Proces prowadzenia zabiegu depilacji laserowej w postaci kilku serii poszczególnych serii zabiegowych wiąże się również z przestrzeganiem pewnych zasad. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku zaleceń dla , które opisywałam wcześniej. Uspokajam, że nie są to specjalnie restrykcyjne wytyczne, a jedynie zalecenia mające na celu zwiększyć skuteczność zabiegu i zmniejszyć szansę na wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych.
Najważniejsze zasady zachowania, których należy przestrzegać po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej to przede wszystkim:
- nie wystawiać skóry poddanej zabiegowi na działanie słońca, najlepiej w ciągu całej długości przerwy między zabiegami. W przeciwnym razie może to skutkować wystąpieniem przebarwień lub podrażnień skóry.
- podobnie jak przed zabiegiem, nie należy stosować takich leków, które zawierają zioła takie jak nagietek, dziurawiec, ani jakichkolwiek innych medykamentów powodujących zwiększenie uczulenia na promieniowanie ultrafioletowe (działanie słońca), w tym leków stosowanych przy peelingach
- ograniczyć stosowanie kosmetyków na miejsca poddane zabiegowi depilacji laserem, zwłąszczy tych, które zawierają duże stężenie alkoholu
- nie wolno podrażniać mechanicznie miejsc, które były celem zabiegu depilacji
- nie depilować okolic poddanych działaniu laserowej depilacji poprzez wyrywanie włosków, np. pęsetą
- w większości przypadków nie występują żadne skutki uboczne, choć oczywiście się zdarzają (wkrótce opiszę wszystkie możliwe przypadki skutków ubocznych dla depilacji laserowej i możliwych powikłań). Najczęstszym przypadkiem są podrażnienia i przebarwienia skóry, aby zmniejszyć dolegliwości wolno stosować kremy przeciwpodrażnieniowe do skóry.
Warto wcześniej skonsultować użycie wszelkiego rodzaju środków medycznych i kosmetyków z lekarzem medycyny estetycznej, który wykonywał zabieg depilacji laserowej. Często ma to niebagatelne znaczenie dla skuteczności zabiegu oraz prawidłowego procesu jego wykonania.